Jersey Boys
Kjo ėshtė historia e katėr djemve tė rinj qė vinin nga ana e gabuar, jo shumė e njohur dhe e paragjykuar e New Jersey. Pavarėsisht disfavoreve, ata bėhen bashkė pėr tė krijuar njė prej grupeve mė nė zė tė viteve 1960 “Katėr Stinėt”. Pėrpjekjet e tyre pėr tė hyrė nė tregun e ashpėr muzikor dhe paragjykimet qė nuk i ndaheshin kurrė deri sa u kthyen nė njė mit. Kėngėt e tyre u kthyen shumė shpejt nė hit-e dhe askush nuk mund tė vinte mė nė diskutim talentin e kėtij brezi tė ri. Si hynė ata nė tregun muzikor dhe si u kthyen shumė shpejt nė grupin mė tė dashur. Nė rolet kryesore Christopher Walken John Lloyd Young Francesca Eastwood Ashley Leilani Vincent Piazza Freya Tingley Erich Bergen Kathrine Narducci James Madio Aria Pullman
Think like a man too
Disa ēifte vendosin tė rikthehen nė Las Vegas jo vetėm pėr tė shijuar njė javė romantike por pėr tė bėrė martesėn e tyre aty. Por planet pėr njė fundjavė perfekte, ashtu siē i ka hije njė martese tė ēmendur nė Las Vegas, ndryshojnė tėrėsisht nga disa tė papritura dhe aventura tė paparashikuara. Ēfarė nuk mund tė ndodhė me njė grup tė rinjsh qė pėrballen me situata tė ēuditshme nė vend tė njė ceremonie tė veēantė martese. Fundjava jo vetėm do tė hedhė nė erė planet e tyre por do t’i detyrojė ata tė bėjnė kompromise tė cilat kur nuk i kishin ēuar ndonjėherė nėpėr mend. Nė rolet kryesore Adam Brody Michael Ealy Jerry Ferrara Meagan Good Regina Hall Dennis Haysbert Taraji P. Henson Terrence Jenkins Jenifer Lewis Romany Malco
Third Person
Filmi Third Person (personi i tretė) flet pėr tre histori tė ndryshme dashurie, pasioni, besimi dhe zhgėnjimi. Tre historitė zhvillohen nė kryeqytete tė ndryshme tė botės, nė New York, Paris dhe nė Romė. Tre ēiftet nuk kanė asnjė lidhje me njėri-tjetrin, por ata i bashkon pasioni, dashuria dhe ndjenjat qė kanė pėr njėri-tjetrin. Si ndėrthuren dashuria me urrejtjen nė njė lidhje, sa ndikojnė fėmijėt, dashuria pėr ta dhe tmerri nga humbja e tyre apo ndjenjave pėr tė cilat kanė luftuar kaq shumė. Tre histori tė magjishme, nė njė film dramė dhe romancė qė nuk do t’ju zhgėnjejė. Nė rolet kryesore Liam Neeson Mila Kunis James Franco Olivia Wilde Adrien Brody Kim Basinger Maria Bello Moran Atias Caroline Goodall David Harewood
22 Jump street
Njė komedi fantastike. Pasi e bėjnė rrugėn pėr nė njė shkollė tė mesme dy herė, oficerėt Schmidt (Jonah Hill) dhe Jenko (Channing Tatum) konstatojnė ndryshime tė mėdha dhe vendosin tė nisin njė mision tė fshehtė. Situata ndryshon kur Jenko afeksionohet pas ekipit tė futbollit, dhe Schmidt nė art. Tė pėrfshirė thellė nė botėn e shkollės, tashmė ata nuk duhet vetėm tė zgjidhin ēėshtjen, por dhe tė kuptojnė nėse janė tė gatshėm tė rriten dhe tė bėhen burra tė vėrtetė. Nėse ėshtė kėshtu, atėherė misioni ėshtė gjėja mė e mirė qė mund tu ketė ndodhur. Nė rolet kryesore Jonah Hill Channing Tatum Peter Stormare Wyatt Russell Amber Stevens Jillian Bell Ice Cube The Lucas Brothers Nick Offerman Jimmy Tatro
The Signal
Tre studentė nisen pėr njė udhėtim tė gjatė pėr njė eksperiencė tė re pushimesh. Por situata ndryshon kur konstatojnė se pėrndiqen nga njė gjeni kompjuterėsh i cili duket se i ka vėnė nė shėnjestėr. Shumė shpejt, tė tre e kuptojnė se tashmė gjenden nė njė kurth dhe tė izoluar pėr tė pėrjetuar tmerre pa fund, qė as nuk do i ēonin ndonjėherė ndėr mend. Ēdo gjė rreth tyre bėhet errėsirė dhe nuk mund tė shohin asgjė, pėrveēse tė pėrjetojnė tmerrin mė tė madh nė jetėn e tyre. Ēfarė i pret nė tė ardhmen dhe a do tė mund tė shpėtojnė tre tė rinjtė qė planifikuan pushime. Nė rolet kryesore Patrick Davidson Brenton Thwaites Olivia Cooke Beau Knapp Jeffrey Grover Laurence Fishburne Roy Kenny Timothy Holmes Ricardo Campos Drew Sykes
The Rover
Dhjetė vjet pas njė kolapsi global ekonomik, njė ish ushtarak i pamėshirshėm arrin tė gjejė burrat tė cilėt i vodhėn pasurinė e tij tė vetme. Sundimi i ligjit tashmė ėshtė shpėrbėrė dhe ēdo gjė, ai duhet ta bėjė vetė me ndihmėn edhe tė njė tė riu tė rastėsishėm tė dėmtuar, qė bėhet bashkėpunėtor i tij. Njė film aksion, shkencė dhe fantazi pėr tė mos u humbur. Deri ku do tė arrijnė dy tė rinjtė pėr tė rimarrė pronėn e tyre, atė qė realisht ka vėrtetė rėndėsi pėr ta? Ēfarė mund tė ndodhė, kur bandat e kusarėve bėhen padronė tė botės mbarė dhe njerėzimit? Nė rolet kryesore Guy Pearce Robert Pattinson Scoot McNairy David Field Anthony Hayes Gillian Jones Susan Prior Richard Green Tawanda Manyimo Jamie Fallon
The fault in our stars
Hazel dhe Gus janė dy adoleshentė fantastikė dhe tė jashtėzakonshėm tė cilėt ndajnė sė bashku ēdo gjė nė jetė, pasionin pėr aerobinė, dashurinė dhe pasionet e moshės nė njė udhėtim tė paharrueshėm. Historia e tyre ėshtė e dhimbshme por e magjishme. Ata u takuan dhe ranė nė dashuri nė njė grup tė krijuar pėr luftėn kundėr kancerit dhe historia paraqet luftėn e tyre pėr mbijetesė, ndonėse me vėshtirėsi tė mėdha. Njė dramė dhe komedi fantastike qė flet pėr gjallėrinė e dy tė rinjve dhe dashurinė e madhe pėr jetėn dhe shpresėn qė nuk i braktis kurrė. Nė rolet kryesore Shailene Woodley Ansel Elgort Nat Wolff Laura Dern Sam Trammell Willem Dafoe Lotte Verbeek Ana Dela Cruz Randy Kovitz Toni Saldana
Ping-Pong summer
Ngjarjet nė film zhvillohen nė vitin 1985. Rad Miracle ėshtė njė 13-vjeēar i turpshėm i cili ėshtė i fiksuar pas dy gjėrave, ping-pong-ut dhe hip-hop-it. Gjatė pushimeve me familjen e tij nė Maryland, Rad lidhet shumė me njė mik tė ri dhe nis tė eksperimentojė jetėn. Aty ai provon dashurinė e parė, pijen e parė dhe gjen shumė miq. Filmi pasqyron atė moshė ku tė gjithė duket se tė trajtojnė ēuditshėm edhe pse brenda vetes ti e di se je njė adoleshent normal qė po pėrjeton eksperienca tė reja. Pushimet me familjen, do tė ndryshojnė gjithēka nė jetėn e adoleshentit. Nė rolet kryesore Susan Sarandon Lea Thompson Amy Sedaris John Hannah Judah Friedlander Quinn Mccolgan Robert Longstreet Emmi Shockley Marcello Conte Maddie Howard
Edge of tomorrow
Ky film epik zhvillohet nė tė ardhmen e afėrt nė tė cilėn njė racė aliene po synon tė zotėrojė tokėn. Majori William Cage, ėshtė njė oficer, zyrtar, i cili nuk ka bėrė as edhe njė ditė tė vetme nė luftė dhe caktohet pėr tė drejtuar njė mision vetėvrasės. Ai vritet brenda pak minutave, por ēuditėrisht e gjen veten nė mėnyrė tė pashpjegueshme tė kapur nė kohė gjė qė e detyron tė luftojė sėrish. Ndėrsa pėrjeton kėtė gjendje tė re, Cage bėhet gjithnjė mė i fortė dhe mė i aftė pėr tė mbijetuar dhe pėrpiqet qė tė gjejė njė mėnyrė pėr tė fituar betejėn pėr tė cilėn u nis. Nė rolet kryesore Tom Cruise Emily Blunt Brendan Gleeson Bill Paxton Jonas Armstrong Tony Way Kick Gurry Franz Drameh Dragomir Mrsic Charlotte Riley
Night moves
Kjo ėshtė historia e tre ambientalistėve radikalė qė bėhen sėbashku pėr tė vėnė nė jetė protestėn mė tė madhe tė kohėrave tė tyre: shpėrthimin e digės – burimin mė tė fuqishėm tė energjisė elektrike tė kulturės qė aq shumė ata e urrejnė. Tre personazhe tė ndryshme, qė vijnė nga botė tė ndryshme i bashkon vendosshmėria pėr tė mbrojtur botėn. Njė film qė tė bėn tė mbash frymėn dhe tė bėn tė reflektosh mbi pasojat qė mund tė sjellė politika ekstreme nė tokė. Ēfarė nuk mund tė ndodhė nė njė situatė tė tillė. Deri ku shkon idealizmi i njė apo disa personave? Nė rolet kryesore Jesse Eisenberg Dakota Fanning Peter Sarsgaard Alia Shawkat Logan Miller Kai Lennox Katherine Waterston James Le Gros Traber Burns Autumn Nidalmia

Te tjera..

Karikatura

Nga Kleket